Калинове свято милосердя


18 грудня об’єднання реабілітації та соціальної допомоги «Калина» (м.Комсомольськ) відсвяткувало свій ювілей – 15 років. До цієї дати на базі об’єднання було відкрито ще одне відділення – «Соціальний офіс».

«Калина»: історія успіху

ОРтаСД «Калина» було створене розпорядженням Комсомольської міської ради у 1993 році за ініціативи тоді міського голови Антоніни Прядко. Головним завданням об’єднання є надання у Комсомольську та селах Дмитрівської сільської ради дієвої допомоги самотнім людям похилого віку та інвалідам. Соціальні послуги надаються «Калиною» за чотирма основними напрямками: медико-соціальна реабілітація, соціально-побутова реабілітація, соціальна допомога вдома, грошова та натуральна допомога.

Виступ гурту= "осіннє= золото"
Виступ гурту "Осіннє золото"

Сьогодні «Калину» відвідують близько 5 тисяч комсомольчан, з якими працюють майже сто працівників об’єднання. На жаль, в нашій країні люди похилого віку та інваліди майже не мають змоги жити повним життям. І «Калина» намагається змінити цю ситуацію. Комсомольчанам тут надають допомогу вдома, до їх послуг працює стоматкабінет, фізпроцедурний кабінет, масажист, перукар, швачка, робітник з ремонту взуття, працює фітобар, тренажерна зала, проводяться засідання гуртків за інтересами, вечори та святкові зустрічі… Діти з обмеженими можливостями мають змогу відвідати на канікулах оздоровчо-реабілітаційний тур програми «Паросток». На базі «Калини» працює клуб вчителів-ветеранів «Світоч». Гурт «Осіннє золото» об’єднує творчих людей, які живуть із любов’ю до пісні. Школа «Натхнення» згуртувала учасників війни, бойових дій, інвалідів війни, пенсіонерів, які діляться пережитим та допомагають один одному справлятись з тягарем долі. Надає «Калина» і термінову соціальну допомогу. До бригади швидкого реагування входять соціальний та медичний працівники, перукар, робітник з комплексного ремонту. І це далеко не повний перелік послуг, які надає об’єднання. І важливо, що всі послуги «Калина» надає абсолютно безкоштовно.
Директор ортасд= "калина"= лідія= бабич
Директор ОРтаСД "Калина" Лідія Бабич

Останні 5 років ОРтаСД «Калина» працює під керівництвом директора Лідії Бабич.
– Ні на одній роботі, де я працювала раніше, мені не було так складно. Проте і такої віддачі я ще ніде не відчувала, – розповідає про свою роботу Лідія Василівна. – Я розумію, що та допомога, яку ми надаємо, можливо остання в житті цих людей. І кожен з працівників нашого об’єднання усвідомлює, що та булочка, яку ми сьогодні принесли, або той обід, що приготували тут, можливо найбільша допомога, яку за все життя отримали ці люди. Останнім часом у нас значно збільшилось відвідування об’єднання. Адже, якщо раніше ми ставили собі за мету перш за все нагодувати, обігріти, одягти людей. То тепер ми намагаємось повернути в соціум людину будь-якого віку, з будь-якими фізичними недугами. Людина має жити активним життям! Тому у нас співають, танцюють, їздять на конкурси і займають там перші місця!

«Соціальний офіс» та його завдання

Звичайно, що у такій кропіткій роботі, як реабілітація та соціальна допомога велике значення має робота із нормативними документами та законодавчою базою. Право на надання пільг, або безкоштовне обслуговування тих, чи інших людей треба ще довести державі. Але найскладніше в цій ситуації доводиться самим знедоленим. Людям похилого віку або з обмеженими фізичними можливостями надзвичайно важко проходити потрібні їм інстанції. Працівники ОРтаСД «Калина» намагалися всіляко допомагати своїм відвідувачам із такими проблемами, поки не прийшло розуміння, що цієї допомоги потребують не окремі люди, а ціла спільнота. Як відповідь прийшла ідея створення на базі об’єднання «Соціального офісу». Завітавши до нього людина зможе отримати вичерпну інформацію щодо своїх прав та консультування потрібних їй фахівців з приводу того, чи іншого питання.

Відкриття "соціального= офісу"
Відкриття "Соціального офісу"

– Потреба у відкритті такого офісу сформувалася дуже давно, – розповідає Лідія Бабич. – Проте ми довго не могли зрозуміти що і як зробити у такій ситуації, щоб допомогти якомога більшій кількості людей. На щастя над цим питанням замислювались не лише ми, а й міська влада. Під час однієї із зустрічей з адміністрацією міста міський голова Сергій Супрун висловив думку, щодо створення «Соціального офісу», який би займався такими питаннями та запевнив, що зі свого боку надасть всю можливу допомогу. На допомогу нам прийшов і депутат Верховної Ради України Олександр Попов, який у свою чергу допомагає нам із вирішенням питань всеукраїнського масштабу. Тож спільними зусиллями та за підтримки Сергія Супруна та Олександра Попова у Комсомольську з’явився «Соціальний офіс». Він надаватиме юридичні консультації з питань чинного законодавства, здійснюватиме захист прав та інтересів людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями, інформаційні консультації та випуск інформаційно-просвітницької продукції з питань надання соціальних послуг ОРтаСД «Калина». Працівники офісу організовуватимуть зустрічі осіб, які знаходяться на обліку в об’єднанні, з представниками органів влади, установ, організацій міста, а також виїзні прийоми на територію прилеглих до міста селищ для вирішення проблемних питань соціального напрямку. Також працівниками «Соціального офісу» будуть проводитись соцопитування з метою виявлення потреб у наданні різних видів соціальних послуг та ін.

З ювілеєм, «Калино»!

Щоб привітати працівників об’єднання з ювілеєм 18 грудня до «Калини» завітали начальник головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко, представники міської адміністрації на чолі з міським головою Сергієм Супруном, депутати міської ради, гості з міжнародного відкритого університету розвитку людини «Україна», представники духовенства та ін.

Виступ міського= голови= сергія= супруна
Виступ міського голови Сергія Супруна

– Дуже потрібно, і особливо важливо в такий нелегкий час не забувати про людей, чия доля склалася можливо трохи гірше, ніж у пересічних громадян, – звернувся до присутніх Сергій Супрун. – І дуже важливо, щоб саме допомога соціально незахищеним верствам населення була такою, щоб люди, які її потребують, не відчували себе самотніми. Я хочу низько вклонитись вам до землі за вашу щоденну нелегку працю! Тільки люди, яким Господь Бог дав особливе серце і особливу душу, можуть виконувати цю роботу. Лідіє Василівно, а вам особливо я хочу подякувати за те, що ви гідно продовжуєте ту традицію, яка була започаткована 15 років тому. Нехай вік вашого закладу буде нескінченним! До усіх питань, які ви ставите перед місцевою владою, депутатським корпусом ми уважно прислухаємось. Прикладом тому є і відкриття відділення «Соціальний офіс». Я радий, що він дасть змогу отримувати послуги людям, які проживають не лише на території Комсомольська, а ще й прилеглих до нас селищ. Але, щоб добратися до них, та якісно проводити роботу звичайно об’єднанню потрібен автомобіль. Тому прийміть від міської ради цей подарунок, тримайте ключі!
Не обминула присутніх теплим словом і начальник головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Людмила Корнієнко:
Гостей вітає= людмила= корнієнко
Гостей вітає Людмила Корнієнко

– Я з великим трепетом відношуся до роботи соціальних робітників, адже саме вони своєю щоденною, зримою працею дарять добро людям. Я вдячна всім працівникам об’єднання, що ви з такою повагою відноситесь до своєї роботи. Родзинкою вашого колективу є те, що у вас вперше в Україні запрацювала така послуга, як швидка соціальна допомога, відкритий «Соціальний офіс». Ваш досвід вивчається в Україні і ми будемо його впроваджувати в області в наступному році. Ну а те, що ви на днях відкрили балеологічне відділення – це просто таки наша мрія! В територіальному центрі це перше таке відділення! Я дякую вам за ваші ідеї, за вашу роботу! І бажаю вам соціальної стабільності!
Зі словами вітання виступили і члени гуртків ОРтаСД «Калина», виступи підготували учні гімназії ім. В.О. Нижниченка, які під керівництвом вчителя Світлани Лук’яненко працюють разом із об’єднанням по програмі «Зв’язок поколінь». Щирим, родинним вийшло святкування 15-річчя «Калини», то ж всі ці роки об’єднання розвивалось у вірному напрямку. Та головне, мабуть, не ті звершення, які об’єднання вже має на своєму рахунку, а бажання колективу рухатись уперед і не зупинятись на досягнутому. З ювілеєм!

Интересно