В’ячеслав Чорновіл: 10 років


«Сьогодні, 25 березня – роковини від дня загибелі лідера Народного руху В’ячеслава Чорновола…». Щороку, кожного 25 березня, подібну фразу можна прочитати в будь-якому засобі масової інформації. Варіюється хіба що рік: 2000, 2001, 2002… Ніби паралельний відлік паралельного життя України. Яке могло би бути інакшим. Кращим. В це вірять сини Чорновола – Тарас та Андрій, в це вірять колишні його соратники і друзі. Вірять, зрештою, і мільйони українців.

Доки політики відхрещуються від причетності до вбивства В’ячеслава Чорновола, доки журналісти шукають нових деталей справи і нових ексклюзивів, доки інтернет-ЗМІ рясніють сухими інформаціями: «хто, де, коли, як», на форумах – справжні людські емоції: «Вбили його…А міг би бути нашим президентом. Тоді б Україна не була там, де зараз є. І не залежали б ні від кого…».

Москва «наслідила»

Можна багато міркувати над тим, що було б, якби десять років тому на Бориспільській трасі розминулися дві автівки. Логічніше – що було б, якби В’ячеслав Чорновіл не стояв комусь на заваді. Кому?

- «Сліди» ведуть за межі нашої держави. Це робота спецслужб Росії – ФСБ, — вважає Андрій ЧОРНОВІЛ. -Зараз є два варіанти: або до цього причетний Леонід КУЧМА, на тоді – президент України, або це все було інспіровано ФСБ.

Натомість Тарас ЧОРНОВІЛ практично відкидає такі звинувачення в бік колишнього президента. Але зачіпає чинного.

- Це стосується врешті-решт нашого Президента – Віктора ЮЩЕНКА. Він міг би проходити свідком в тій справі, — каже Тарас Чорновіл. -Я майже 100% переконаний, що він знав вже постфактум деталі «замовлення», бо за деякими даними розмова велася в його присутності. Але є певні якісь розмови і свідчення, які на даний момент не можу довести ні я, ні слідство.

Тарас Чорновіл також переконаний в тому, що безпосередньо до вбивства його батька не причетний і Леонід Данилович Кучма. Але проводить паралелі: у 1999 році над передвиборчою кампанією колишнього президента працювали одна російська і дві українські бригади.

- Є люди, яким тоді обрання Кучми було більш потрібним, ніж йому самому. Це справа кількох його передвиборчих бригад, які тоді працювали в Україні. Одна з них – російська. Інші – українські. В одній із них працював Ющенко і Волков. Кравченко був підзвітний тій групі, — розповідає Тарас Чорновіл.

Народний президент

Він міг стати президентом України в той далекий 1999 рік. Проте…

... В’ячеслав Чорновіл трагічно загинув 25 березня 1999 року в автокатастрофі під Києвом. Його Toyota була фактично розчавлена після зіткнення з „КамАЗом”. Випадковість? Цю версію відкидають, напевне, всі, навіть ті, кому така інформація і невигідна.

Політики спекулюють цією темою вже давно. Серед них – і колишні соратники В’ячеслава Чорновола – „рухівці”. Попри те, що саме вони підтримали у 2005 році звернення Тараса Чорновола до чинного Президента Віктора Ющенка з проханням поновити розслідування.

- Хто на цій справібуде спекулювати? Рух, напевне, в першу чергу, — вважає Андрій Чорновіл.

На відміну від політиків, прокуратура мовчить.

- Ви знаєте, це слідство зараз офіційно ведеться. Я знайомий з тими слідчими з Генеральної прокуратури, СБУ, тому зараз цю справу просто закрити, як це було восени 1999 року, неможливо, — переконаний Тарас Чорновіл. — Я в даний момент на якісь особливі результати слідства надій не маю. Фактично, слідство не має тих матеріалів, на основі яких може зробити достатньо чіткі, повноцінні висновки. Вся доказова база тихенько була знищена. Причому, активно її почали знищувати, починаючи з 2005 року.

Тарас Чорновіл розповів: щоразу, як були якісь напрацювання, оперативна слідча група виїжджала, щоб провести допити, алесвідки терміново кудись вивозилися, а документи знищувалися. Єдині випадки, коли слідство чогось досягало – це слідчі виїжджали без оформлення відповідних документів.

- Показовою єексгумація Шолома (Іван ШОЛОМ, свідок у справі Чорновола, знайдений мертвим через декілька місяців після аварії, в якій загинув В’ячеслав Чорновіл. За офіційною версією – від серцевого нападу – авт.). Це та людина, яка сиділа поруч з Куделем (Володимир КУДЕЛЬ, водій «КамАЗу» — авт.) в кабіні «КамАЗа», і яка згідно з нашими припущеннями була координатором вбивства «на місці», координувала дії водія: коли і як перекрити дорогу, тощо. Так ось: в його останках виявили величезну кількість отруйних речовин, дозу, яка в десятки, сотні разів перевищувала смертельну, — продовжує Тарас Чорновіл.

Свідки довго…

Ця «історія» — історія не однієї жертви. Проходять роки: свідки у справі Чорновола зникають один за одним.

- В цей період – після 2005 року — проводити слідство ще важче і небезпечніше, ніж це було при Кучмі, — дивується Тарас Чорновіл. — Зараз слідча група не має кого реально допитати. Кравченко вбитий, Фаре, який безпосередньо координував при Кравченкові в часи Кучми усі ці вбивчі справи – лежить в коматозному стані років 5. І не вийде з коми – говорять лікарі. Пукач – в бігах. Гончаров – є припущення, що він міг бути причетним чи проходити свідком по справі, бо він діяв в тій самій системі – „Ескадрон смерті”, їх ще називали: «Перевертні в погонах». Проте, він, очевидно, не був безпосередньо задіяний у вбивстві В’ячеслава Чорновола, але міг бути свідком. Він же якимось дивним чином вішається в СІЗО. Тобто, бачимо, всі свідки зникають.

Згадує Тарас Чорновіл і про «славнозвісну касету Марчука», на якій було записано свідчення по справі В’ячеслава Чорновола. Касета пропала. Безслідно.

- Я думаю, зараз дуже багато людей, які особливо не зацікавлені в тому, щоб прозвучала якась інформація по справі вбивства В’ячеслава Чорновола, — вважає Тарас Чорновіл. – В Міністерстві внутрішніх справ вони працювали або і зараз працюють. Це стосується тих людей, які були під орудою і безпосередньо пов’язані з Петром КОЛЯДОЮ. Я не впевнений, чи він ще працює, але його середовище ще при справах.

10 років життя

В’ячеслав Чорновіл: офіційно – Герой України, лідер найбільшого національно-демократичного руху України, відомий політик і громадський діяч, публіцист, зрештою. Неофіційно – людина, яка могла змінити обличчя української політики ще тоді – на зламі тисячоліть. Його іменем названо вулиці і проспекти міст України – його іменем спекулюють політики, додаючи щоразу нової інтриги: «А мені щось відомо». Чорновіл десять років тому відійшов з життя і рік тому ввійшов в десятку Великих Українців. А ще – і досі актуальні його слова: “Нам потрібні сьогодні реформи, а не революції; сила закону, а не закон сили; добробут народу, а не всенародні злидні; суспільна злагода, а не затята воррожнеча; демократія, а не диктатура.

Які б випробування нас не чекали, в цей вирішальний для долі України час Народний Рух, як завжди, на сторожі держави і демократії". Які сьогодні в України сторожі?...


Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Интересно