Троє ексміністрів відкинули пропозицію скандального Шкарлета про співпрацю

Троє ексміністрів відкинули пропозицію скандального Шкарлета про співпрацю

Тимчасовий виконувач обов’язків міністра освіти та науки після свого призначення запросив колишніх очільників міністерства до участі в колегії при МОН

Об этом сообщает FIB

Про це сам Сергій Шкарлет розповів в інтерв’ю "Радіо Свобода".

"Я запросив усіх міністрів освіти до участі в колегії міністерства. Хтось погодився піти в колегію, хтось не погодився, але потім деякі особистості розказують, що є застереження щодо української мови чи ЗНО...Я тому вас усіх і запросив, шановні колеги, щоб ви в громадському середовищі мали змогу, якщо маєте певні застереження стосовно Шкарлета, висловити їх у громадському середовищі на камеру, публічно і сказали: "Тут є червоні лінії, їх переходити не можна", — заявив Шкарлет.

При цьому, за його словами, колишні міністри освіти Сергій Квіт, Лілія Гриневич і Ганна Новосад відмовилися прийняти його запрошення до участі в колегії.

Причини відмови Новосад Шкарлет пояснив так: "Мені телефоном вона взагалі не відповіла. Колеги з міністерства їй телефонували, я так розумію, що вона відмовилася".

Читайте також: Науковиця пояснила, як одне рішення множить на нуль усю нашу освіту й науку

А ось так т. в. о. міністра освіти й науки пояснив негативну відповідь від ексочільника МОН Сергія Квіта: "Сказав, що це його принципова позиція. Але, враховуючи те, що він є голова Національної агенції [із забезпечення якості вищої освіти] і є одним із учасників освітнього процесу, я хотів би, щоб і він був. І як міністр, і як голова агенції, яка дійсно бере участь у підвищенні якості освіти".

Стосонво ще однієї екскерівниці МОН Лілії Гриневич, то Сергій Шкарлет вважає, що її критика на його адресу є "необґрунтованою", адже вона теж не погодилася до участі у колегії: "Якщо не пішли й потім якісь застороги та коментарі — ну це якось неконструктивно, як я вважаю. Я запросив усіх міністрів до співпраці, щоб висловлювали, якщо я зробив певний крок, який колегія, громадськість, колишні міністри вважають хибним, вони на колегії можуть це поправити й виставити певні "червоні лінії". Я всіх запросив до діалогу".

На уточнення видання, чи запрошував він і міністра часів Януковичевого режиму Дмитра Табачника, Сергій Шкарлет сказав, що ні.

"А він є в Україні чи як? Табачнику не пропонував", — відповів т. в. о. міністра освіти.

Від початку появи інформації про те, що Шкарлет може очолити МОН його колишні керівники Квіт, Гриневич і Ганна Новосад послідовно виступали проти такого призначення.

Читайте також: Після призначення звинувачуваного у плагіаті та корупції ексрегіонала з МОН пішов заступник міністра

При цьому сам Шкарлет зазначає, що ніколи не критикуватиме "жодного зі своїх колег", які очолювали міністерство до нього.

"Моя посада сьогодні є політичною. Я гратися в оцінки своїх колег не буду сто відсотків", — заявив т. в. о. міністра освіти та науки, зазначивши, що на його думку, "кожен із міністрів додав (сто відсотків додав) 5, 10, 15 кроків у розвиток вищої освіти".

25 червня уряд призначив колишнього ректора Чернігівського національного технологічного університету Шкарлета тимчасовим виконувачем обов’язків міністра освіти і науки України. Свого часу він балотувався в депутати Чернігівської обласної ради від "Партії регіонів". Шкарлета звинувачують у плагіаті й корупції.

"Вечірні Вісті"Джерело статті: “http://gazetavv.com/news/ukraine/1594375596-troe-eksministriv-vidkinuli-propozitsiyu-skandalnogo-shkarleta.html”

Интересно