Протести у Білорусі - Прем’єр-міністр їде до протестувальників на заводі МАЗ

Премʼєр-міністр Білорусі Роман Головченко їде на зустріч до працівників Мінського автомобільного заводу (МАЗ), які протестують проти переобрання президентом Олександра Лукашенка. Про це повідомляє видання «Наша Ніва» у Telegram-каналі.

Об этом сообщает Москов пост

Зазначимо, що у Білорусі шостий день тривають протести. Окрім співробітників МАЗу у країні протестують такі підприємства: Мінські електричні мережі, «Білоруськалій», Мінський тракторний завод, «Белриба».

Співробітники «Гродно Азот» попросили заступника керівника Управління внутрішніх справ покласти руку на Конституцію та чесно відповідати, але той відмовився.

Серед основних вимог протестувальників — відставка Олександра Лукашенка, оголошення справжніх результатів виборів та звільнення політвʼязнів.

  • У Білорусі з 9 серпня тривають масові протести проти фальсифікацій на виборах. Люди вимагають перерахувати голоси і провести чесні вибори. За даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80% голосів, а за даними спостерігачів, правозахисників і активістів — у Лукашенка не більше ніж 10% і перемогла на виборах Світлана Тихановська. Згодом вона виїхала з країни до Литви.
  • Силовики застосовують проти людей надмірну силу і багатьох калічать. Загалом затримали майже 7 тисяч людей. За даними МВС Білорусі, під час протестів загинув один чоловік, однак правозахисники повідомляють про щонайменше трьох загиблих.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/49351-prem-yer-ministr-bilorusi-jide-na-zustrich-do-pracivnikiv-zavodu-maz-yaki-protestuyut-proti-lukashenka”

Интересно